2017-18 NE10 Women's Tennis Schedule

Date Away Home Status Links
 
September
Fri. 1 Franklin Pierce   Nichols   3:00 PM
Sat. 2 Assumption   Holy Cross   TBA
  Franklin Pierce   Holy Cross   TBA
  Daemen   Saint Michael's   12:00 PM
Sun. 3 Daemen   American Int'l   1:00 PM
Mon. 4 Daemen   Bentley   10:00 AM
Tue. 5 Plymouth St.   Saint Anselm   3:30 PM
  Bentley   Roger Williams   4:00 PM
Wed. 6 Colby-Sawyer   So. New Hampshire   3:00 PM
  Saint Michael's   Plattsburgh St.   4:00 PM
Thu. 7 Post   New Haven   3:00 PM
  Roberts Wesleyan   Saint Rose   4:00 PM
Fri. 8 Bentley *   Saint Rose   3:00 PM
Sat. 9 St. Thomas Aquinas   Saint Rose   1:00 PM
  Bentley *   Le Moyne   1:00 PM
  So. New Hampshire *   American Int'l   1:00 PM
  Wheaton (Mass.)   Stonehill   6:30 PM
Sun. 10 So. New Hampshire *   New Haven   11:00 AM
Mon. 11 Franklin Pierce   Post   3:30 PM
Tue. 12 Stonehill   Holy Cross   4:00 PM
Wed. 13 Bentley *   Merrimack   TBA
  Assumption *   Franklin Pierce   3:00 PM
  New Haven *   Le Moyne   4:00 PM
Thu. 14 Plymouth St.   Franklin Pierce   3:00 PM
  Holy Cross   Assumption   3:30 PM
Sat. 16 Saint Rose *   Assumption   11:00 AM
  Le Moyne *   Saint Anselm   12:00 PM
  New Haven *   Bentley   12:00 PM
  Franklin Pierce *   Saint Michael's   12:00 PM
  Merrimack *   So. New Hampshire   1:00 PM
  American Int'l   Springfield   2:00 PM
  Adelphi *   Stonehill   3:00 PM
Sun. 17 Merrimack *   American Int'l   TBA
  Le Moyne *   Assumption   11:00 AM
  Stonehill *   Saint Michael's   12:00 PM
  Saint Rose *   Saint Anselm   12:00 PM
  Adelphi *   Bentley   12:00 PM
  Franklin Pierce *   So. New Hampshire   1:00 PM
Tue. 19 Saint Anselm *   Merrimack   TBA
  Saint Rose *   Franklin Pierce   2:30 PM
  So. New Hampshire *   Bentley   3:00 PM
  New Haven *   Stonehill   3:00 PM
  American Int'l *   Saint Michael's   3:30 PM
Thu. 21 Saint Anselm   Gordon   3:00 PM
Fri. 22 Merrimack   ITA East Regional Championships   TBA
  TBA   Assumption   TBA
  @ Tennis Hall of Fame Grass Courts (R.I.)
  Bentley   ITA East Regionals   TBA
  @ Flushing, N.Y.
  Stonehill   ITA Division II East Regional   TBA
  Flushing, N.Y. (USTA National Tennis Center) @ Flushing, N.Y. (USTA National Tennis Center)
  So. New Hampshire   ITA East Regional Championship   TBA
  Flushing (N.Y.)
Sat. 23 Merrimack   ITA East Regional Championships   TBA
  Saint Anselm *   Adelphi   TBA
  Bentley   ITA East Regionals   TBA
  @ Flushing, N.Y.
  Stonehill   ITA Division II East Regional   TBA
  Flushing, N.Y. (USTA National Tennis Center) @ Flushing, N.Y. (USTA National Tennis Center)
  So. New Hampshire   ITA East Regional Championship   TBA
  Flushing (N.Y.)
  Saint Michael's *   Assumption   11:00 AM
  Stonehill *   Saint Rose   1:00 PM
Sun. 24 Assumption *   Adelphi   TBA
  Merrimack   ITA East Regional Championships   TBA
  Bentley   ITA East Regionals   TBA
  @ Flushing, N.Y.
  Stonehill *   Le Moyne   TBA
  Stonehill   ITA Division II East Regional   TBA
  Flushing, N.Y. (USTA National Tennis Center) @ Flushing, N.Y. (USTA National Tennis Center)
  So. New Hampshire   ITA East Regional Championship   TBA
  Flushing (N.Y.)
  New Haven *   Saint Anselm   12:00 PM
Mon. 25 So. New Hampshire   ITA East Regional Championship   TBA
  Flushing (N.Y.)
Tue. 26 Post   So. New Hampshire   3:00 PM
  St. Thomas Aquinas   Le Moyne   4:00 PM
Wed. 27 Merrimack *   Assumption   TBA
  Stonehill *   Franklin Pierce   2:30 PM
  Saint Anselm *   So. New Hampshire   3:00 PM
Sat. 30 Adelphi *   Merrimack   TBA
  American Int'l *   New Haven   10:00 AM
  Assumption *   So. New Hampshire   1:00 PM
  Saint Rose *   Saint Michael's   2:00 PM
  Saint Anselm *   Stonehill   2:00 PM
  Bentley *   Franklin Pierce   2:30 PM
 
October
Sun. 1 Providence   Assumption   11:00 AM
  Le Moyne *   Saint Michael's   12:00 PM
  Merrimack *   New Haven   1:00 PM
  Post   Bentley   1:00 PM
  Adelphi *   So. New Hampshire   1:00 PM
  Saint Anselm *   Franklin Pierce   2:30 PM
Tue. 3 New Haven *   Adelphi   TBA
  Franklin Pierce *   Merrimack   TBA
  Assumption *   Bentley   3:00 PM
  So. New Hampshire *   Stonehill   3:00 PM
  Saint Michael's *   Saint Anselm   4:00 PM
Thu. 5 Le Moyne   Roberts Wesleyan   4:00 PM
Fri. 6 Bentley *   Saint Anselm   2:00 PM
Sat. 7 Franklin Pierce *   Adelphi   TBA
  Merrimack *   Saint Rose   TBA
  Saint Michael's *   New Haven   9:00 AM
  Saint Anselm *   Assumption   11:00 AM
  American Int'l *   Stonehill   1:00 PM
  So. New Hampshire *   Le Moyne   1:00 PM
Sun. 8 Saint Michael's *   Adelphi   TBA
  Assumption *   American Int'l   TBA
  Merrimack *   Le Moyne   TBA
  Franklin Pierce *   New Haven   12:00 PM
  So. New Hampshire *   Saint Rose   1:00 PM
Mon. 9 Endicott   Bentley   TBA
  @ Home Site TBA
  Gordon   Assumption   3:30 PM
Wed. 11 Stonehill   Merrimack   TBA
  Le Moyne *   Franklin Pierce   2:30 PM
  New Haven *   Assumption   3:30 PM
  Bentley *   Saint Michael's   3:30 PM
  American Int'l *   Saint Anselm   3:30 PM
Fri. 13 Franklin Pierce *   American Int'l   TBA
Sat. 14 Saint Michael's *   So. New Hampshire   11:00 AM
  Emerson   Franklin Pierce   11:30 AM
  American Int'l *   Bentley   12:00 PM
  Assumption *   Stonehill   3:00 PM
  Saint Rose *   New Haven   6:00 PM
Sun. 15 Saint Michael's *   Merrimack   TBA
  USciences   New Haven   1:00 PM
Wed. 18 Stonehill *   Bentley   3:00 PM
Fri. 20 Le Moyne   Dist. Columbia   11:00 AM
Wed. 25 Saint Michael's %   NE10 Tournament First Round   TBA
Fri. 27 Saint Michael's %   NE10 Tournament Semifinal   TBA
Sun. 29 Saint Michael's %   NE10 Tournament Final   TBA
 
March
Sat. 10 Franklin Pierce   Colby   TBA
Fri. 30 Roberts Wesleyan   So. New Hampshire   TBA
  Bentley   Connecticut Col.   3:30 PM
Sat. 31 Roberts Wesleyan   Franklin Pierce   10:00 AM
 
April
Sat. 7 Merrimack   Connecticut Col.   12:00 PM
Tue. 10 Franklin Pierce   Regis (Mass.)   4:30 PM
Sat. 14 Merrimack   Roberts Wesleyan   9:00 AM
* Conference
% Post season